using System;
public class Program
{
public static void Main()
Console.WriteLine("Hello World");
/*
Az első kutatásban Teleki Tibor-Csongor az erdélyi magyar egyetemi hallgatók koronavírus előtti és alatti pénzügyi helyzetét vizsgálta. A kutatásban arra törekedtek, hogy feltárják az egyetemisták bevételeinek és kiadásainak alakulását, a munkaerőpiaci helyzet változásait, illetve a diákok megtakarításait.
A második kutatásban Vita Emese a fiatalokat tágabb, generációs szemléletben vizsgálta, és arra törekedett, hogy összehasonlító jelleggel írja le, milyen főbb trendek jellemzik a fiatalságot, az egyetemi hallgatók család-demográfiai magatartását, önállósodásukat, tanulmányaikkal és a munkával kapcsolatos rövid távú terveiket.
A harmadik kutatásban Bocz Henrietta és Lázár Beáta a fiatalok pályaválasztási döntéseit vizsgálta. A szerzők arra keresték a választ, hogy az elsőéves hallgatók milyen motivációk mentén döntöttek a továbbtanulás és a választott egyetem, szak mellett, honnan informálódtak, és mennyire tartják hasznosnak az információforrásaikat.
A negyedik kutatásban Brînzan-Antal Cristina az erdélyi magyar kulturális és ifjúsági szervezetek rendezvénykínálatát és az egyetemi hallgatók rendezvényeken történő részvételi hajlandóságát vizsgálta. A kutatás fő kérdése az volt, hogy a koronavírus-járvány milyen változásokat hozott, milyen események hiányoznak a leginkább a fiataloknak, hogyan kapcsolódtak be az online eseményekbe, hogyan alakult át az élő eseményeken való részvételük és a nagyrendezvényekkel szembeni attitűdjük.
Az ötödik kutatásban Németh Nándor a magyarországi és szlovákiai fiatalok társadalmi helyzetének változásait vizsgálta az elmúlt évtizedekben. A kutatás arra kereste a választ, hogy az elmúlt évek társadalmi és gazdasági változásai hogyan érintették a fiatalok helyzetét, milyen kihívásokkal és lehetőségekkel kell szembenézniük, illetve milyen külön
*/
}